Sony Xperia 1 VIII
Specifikacije Sony Xperia 1 VIII
Splošno
| Znamka | Sony |
| Model | Xperia 1 VIII |
| Drugo ime modela | XQ-GE54 (Mednarodno) XQ-GE74 (Mednarodno) XQGE54 (Mednarodno) XQGE74 (Mednarodno) XQ-GE44 (Mednarodno) XQGE44 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Sreda, 13. Maj 2026 |
| Na voljo od | Petek, 19. Junij 2026 |
| Status | Prihaja kmalu |
| Cene | €1,499 £1,399 |
Oblikovanje
| Višina | 162 mm (6.38 palcev) |
| Širina | 74 mm (2.91 palcev) |
| Debljina | 8.3 mm (0.33 palcev) |
| Teža | 200 g (7.05 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja stran: Gorilla Glass Victus Okvir: Aluminij Spredaj: Gorilla Victus 2 steklo |
| Barve | Črna, Zlata, Rdeča, Srebrna |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP65, IP68 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | LTPO OLED |
| Velikost zaslona | 6.5 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2340 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 396 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 86.5% |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass Victus 2, Mohs raven 5 |
| Zaslon na dotik | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv Kapacitivni zaslon na dotik HDR BT.2020 Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 4.6 GHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Shramba | 256GB, 512GB, 1TB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS |
| Različice | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Razširljiva shramba | Da |
| Reže za kartice | microSDXC |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 4 glavnimi nadgradnjami za Android |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 48 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Širokokotna ), 1.12 μm, 1/1.35" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF Optična stabilizacija slike (OIS) 48 MP, ƒ/2.8, 70 mm ( Periskopski telefoto ), 1.0 μm, x2.9 Optični zoom, 1/1.56" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF (15cm - ∞) Optična stabilizacija slike (OIS) 48 MP, ƒ/2.0, 16 mm ( Ultra širokokotna ), 1.0 μm, 1/1.56" Velikost senzorja PDAF |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Senzor barvnega spektra Sledenje oči Visok dinamični razpon (HDR) Panorama Optika Zeiss Premaz objektiva Zeiss T* |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funkcije | 5-Axis Gyro-EIS, Optična stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 12 MP, ƒ/2.0, 24 mm ( Širokokotna ), 1.22 μm, 1/2.9" Velikost senzorja |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video funkcije | 5-Axis Gyro-EIS |
Baterija
| Kapaciteta | 5000 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 30 W |
| Podpora za brezžično polnjenje | Da |
| Moč brezžičnega polnjenja | 15 W |
| Značilnosti | Bypass polnjenje Obratno brezžično polnjenje Žično polnjenje od 0 do 50 % v 30 minutah (kot oglaševano) |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkcije Wi-Fi | DLNA, Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| Vrata USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Da |
| Avdio tehnologije | Zvok visoke ločljivosti, Brezžični Hi-Res zvok, Snapdragon Sound tehnologija, Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Barometer Kompas Giroskop Senzor bližine Stranski čitalnik prstnih odtisov |
| Posebnosti | Dinamični vibracijski sistem izvorna podpora za fotoaparate Sony Alpha Programirljiv napajalnik (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Sony Xperia 1 VIII
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Sony Xperia 1 VIII?
Cena naprave Sony Xperia 1 VIII znaša €1,499, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj naj bi Sony Xperia 1 VIII izšel?
Sony Xperia 1 VIII bo na voljo od Petek, 19. Junij 2026.
-
Ali je Sony Xperia 1 VIII na voljo v trgovinah?
Ne, Sony Xperia 1 VIII ni v uradnih trgovinah, ker še ni izšel.
-
Koliko tehta Sony Xperia 1 VIII?
Sony Xperia 1 VIII tehta približno 200 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Sony Xperia 1 VIII?
Zaslon na Sony Xperia 1 VIII meri 6.5 palcev.
-
Ali Sony Xperia 1 VIII podpira omrežja 5G?
Da, Sony Xperia 1 VIII podpira 5G na pasovih n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n75, n77, n78, n79.
-
Koliko kamer ima Sony Xperia 1 VIII?
Sony Xperia 1 VIII ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.