Xiaomi Poco X8 Pro
Specifikacije Xiaomi Poco X8 Pro
Splošno
| Znamka | Xiaomi |
| Model | Poco X8 Pro |
| Drugo ime modela | 2511FPC34G (Mednarodno) |
| Predstavljen | Torek, 17. Marec 2026 |
| Na voljo od | Torek, 17. Marec 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | £269 €309.90 $419.99 |
Oblikovanje
| Višina | 157.5 mm (6.20 palcev) |
| Širina | 75.2 mm (2.96 palcev) |
| Debljina | 8.4 mm (0.33 palcev) |
| Teža | 201 g (7.09 oz) |
| Materiali ohišja | Okvir: Aluminij Spredaj: Gorilla Glass 7i |
| Barve | Črna, Zelena, Bela |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69K |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.59 palcev |
| Ločljivost | 1268 × 2756 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 460 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 89.8% |
| Vršna svetilnost | 3500 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 7i, Mohs raven 5 |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | 3840Hz PWM Dimming 68 milijard barv Kapacitivni zaslon na dotik Dolby Vision HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Dimensity 8500 Ultra |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 4 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 3400 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MC8 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 4.1 |
| Različice | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava) |
| Uporabniški vmesnik | HyperOS 3 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.5, 26 mm ( Širokokotna ), 0.8 μm, 1/1.95" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm, 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, HDR10+ |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 20 MP, ƒ/2.2 ( Širokokotna ), 1/4" Velikost senzorja |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30/60 fps |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 6500 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 100 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje Žično polnjenje od 0 do 100 % v 48 minutah (kot je navedeno) |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok, Dolby Atmos, Brezžični Hi-Res zvok, Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom Senzor bližine |
| Posebnosti | Programirljiv napajalnik (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Xiaomi Poco X8 Pro
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Xiaomi Poco X8 Pro?
Cena naprave Xiaomi Poco X8 Pro znaša €309.90, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Xiaomi Poco X8 Pro?
Xiaomi Poco X8 Pro je bil uradno predstavljen Torek, 17. Marec 2026.
-
Ali je Xiaomi Poco X8 Pro na voljo v trgovinah?
Da, Xiaomi Poco X8 Pro je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Xiaomi Poco X8 Pro?
Xiaomi Poco X8 Pro tehta približno 201 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Xiaomi Poco X8 Pro?
Zaslon na Xiaomi Poco X8 Pro meri 6.59 palcev.
-
Ali Xiaomi Poco X8 Pro podpira omrežja 5G?
Da, Xiaomi Poco X8 Pro podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Xiaomi Poco X8 Pro?
Xiaomi Poco X8 Pro ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.