Nothing Phone (4a)
Specifikacije Nothing Phone (4a)
Splošno
| Znamka | Nothing |
| Model | Phone (4a) |
| Drugo ime modela | A069 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Četrtek, 05. Marec 2026 |
| Na voljo od | Četrtek, 05. Marec 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €389 £379 ₹31,449 |
Oblikovanje
| Višina | 164 mm (6.46 palcev) |
| Širina | 77.6 mm (3.06 palcev) |
| Debljina | 8.6 mm (0.34 palcev) |
| Teža | 204 g (7.20 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Steklo Okvir: Plastika Spredaj: Gorilla Glass 7i |
| Barve | Črna, Modra, Rožnata, Bela |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (proti prskanju vode) Vodoodporno po oceni proizvajalca (do 25 cm za 20 min) |
| Certifikati odpornosti | IP64 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.78 palcev |
| Ločljivost | 1224 × 2720 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 440 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 87.2% |
| Vršna svetilnost | 4500 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 7i, Mohs raven 5 |
| Zaslon na dotik | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv 2160Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik HDR10+ Multitouch zaslon Podpora slik Ultra HDR |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 4 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2700 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 3.1 |
| Različice | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 3 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | Nothing OS 4.1 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 50 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Širokokotna ), 1.0 μm, 1/1.57" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.9, 80 mm ( Periskopski telefoto ), 0.64 μm, x3.5 Optični zoom, 1/2.75" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm, 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Panorama Ultra XDR |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funkcije | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Optična stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Širokokotna ), 0.64 μm, 1/3.42" Velikost senzorja |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Kapaciteta | 5080 mAh (Mednarodno) 5400 mAh (India) |
| Moč žičnega polnjenja | 50 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje Žično polnjenje od 0 do 100 % v 64 minutah (kot je navedeno) Žično polnjenje od 0 do 50 % v 22 minutah (kot oglaševano) |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom Senzor bližine |
| Posebnosti | 63 mini-LED, 6 individualno naslovljivih con |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Nothing Phone (4a)
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Nothing Phone (4a)?
Cena naprave Nothing Phone (4a) znaša €389, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) je bil uradno predstavljen Četrtek, 05. Marec 2026.
-
Ali je Nothing Phone (4a) na voljo v trgovinah?
Da, Nothing Phone (4a) je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) tehta približno 204 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Nothing Phone (4a)?
Zaslon na Nothing Phone (4a) meri 6.78 palcev.
-
Ali Nothing Phone (4a) podpira omrežja 5G?
Da, Nothing Phone (4a) podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.