Vivo iQOO 15R
Specifikacije Vivo iQOO 15R
Splošno
| Znamka | Vivo |
| Model | iQOO 15R |
| Drugo ime modela | I2508 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Torek, 24. Februar 2026 |
| Na voljo od | Nedelja, 01. Marec 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €420 |
Oblikovanje
| Višina | 157.6 mm (6.20 palcev) |
| Širina | 74.4 mm (2.93 palcev) |
| Debljina | 7.9 mm (0.31 palcev) |
| Teža | 202 g (7.13 oz) |
| Materiali ohišja | Hrbtna stran: steklo ali z vlakni ojačana plastika Okvir: aluminijeva zlitina Spredaj: Steklo |
| Barve | Črna, Srebrna |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.59 palcev |
| Ločljivost | 1260 × 2750 pik |
| Hitrost osveževanja | 144 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 459 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 90.5% |
| Vršna svetilnost | 5000 cd/m² |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv 4320Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 3800 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS |
| Različice | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 4 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | MagicOS 6 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokotna ), 1/1.56" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2 ( Ultra širokokotna ), 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Senzor barvnega spektra Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, HDR, Optična stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 32 MP, ƒ/2.2 ( Širokokotna ) |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 7600 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 100 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Bypass polnjenje |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Vivo iQOO 15R
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Vivo iQOO 15R?
Cena naprave Vivo iQOO 15R znaša €420, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R je bil uradno predstavljen Nedelja, 01. Marec 2026.
-
Ali je Vivo iQOO 15R na voljo v trgovinah?
Da, Vivo iQOO 15R je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R tehta približno 202 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Vivo iQOO 15R?
Zaslon na Vivo iQOO 15R meri 6.59 palcev.
-
Ali Vivo iQOO 15R podpira omrežja 5G?
Da, Vivo iQOO 15R podpira 5G na pasovih n1, n3, n5, n7, n8, n18, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n71, n75, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.