Xiaomi Redmi K80 Ultra
Specifikacije Xiaomi Redmi K80 Ultra
Splošno
| Znamka | Xiaomi |
| Model | Redmi K80 Ultra |
| Predstavljen | Četrtek, 26. Junij 2025 |
| Na voljo od | Četrtek, 26. Junij 2025 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €310 |
Oblikovanje
| Višina | 163.1 mm (6.42 palcev) |
| Širina | 77.9 mm (3.07 palcev) |
| Debljina | 8.2 mm (0.32 palcev) |
| Teža | 219 g (7.73 oz) |
| Materiali ohišja | Okvir: Aluminij Spredaj: Steklo |
| Barve | Modra, Siva, Zelena, Bela |
| Odpornost | Nepremočljiv in odporen proti prahu (potopljiv do 2 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | OLED |
| Velikost zaslona | 6.83 palcev |
| Ločljivost | 1280 × 2772 pik |
| Hitrost osveževanja | 144 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 447 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 90.2% |
| Vršna svetilnost | 3200 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo odporno na praske in padce |
| Zaslon na dotik | Da |
| Lastnosti zaslona | 68 milijard barv Kapacitivni zaslon na dotik Dolby Vision HDR Vivid HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Dimensity 9400+ |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 3730 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Shramba | 256GB, 512GB, 1TB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 4.1 |
| Različice | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Uporabniški vmesnik | HyperOS 2 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Širokokotna ), 1.0 μm, 1/1.55" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, 119° ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm, 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | Dual-LED Dual-Tone bliskavica |
| Značilnosti | Senzor barvnega spektra Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 20 MP ( Širokokotna ), 0.8 μm, 1/2.0" Velikost senzorja |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30/60 fps |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 7410 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 100 W |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok, Brezžični Hi-Res zvok, Stereo zvočniki |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Bypass polnjenje USB Power Delivery 3.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Xiaomi Redmi K80 Ultra
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Cena naprave Xiaomi Redmi K80 Ultra znaša €310, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra je bil uradno predstavljen Četrtek, 26. Junij 2025.
-
Ali je Xiaomi Redmi K80 Ultra na voljo v trgovinah?
Da, Xiaomi Redmi K80 Ultra je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra tehta približno 219 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Zaslon na Xiaomi Redmi K80 Ultra meri 6.83 palcev.
-
Ali Xiaomi Redmi K80 Ultra podpira omrežja 5G?
Da, Xiaomi Redmi K80 Ultra podpira 5G na pasovih n1, n3, n5, n7, n8, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.