Realme P3 Ultra
Specifikacije Realme P3 Ultra
Splošno
| Znamka | Realme |
| Model | P3 Ultra |
| Drugo ime modela | RMX5030 (Mednarodno) RMX5031 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Sreda, 19. Marec 2025 |
| Na voljo od | Ponedeljek, 24. Marec 2025 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €290 |
Oblikovanje
| Višina | 163.1 mm (6.42 palcev) |
| Širina | 76.9 mm (3.03 palcev) |
| Debljina | 7.4 mm (0.29 palcev) |
| Teža | 183 g (6.46 oz) |
| Materiali ohišja | Hrbtna stran: Plastika ali silikon polimer (eko usnje) Okvir: Plastika Spredaj: Gorilla Glass 7i |
| Barve | Modra, Rdeča, Bela |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (odporen na visokotlačne vodne curke; potopljiv do 2 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.83 palcev |
| Ločljivost | 1272 × 2800 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 450 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 90.4% |
| Vršna svetilnost | 1500 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 7i |
| Zaslon na dotik | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv Kapacitivni zaslon na dotik Podpora HDR slik Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Dimensity 8350 Ultra |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 4 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 3350 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 4x 3.35 GHz – Cortex-A715 4x 2.2 GHz – Cortex-A510 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G615 MC6 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 128GB, 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 3.1 |
| Različice | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 15 (Vanilla Ice Cream), z do 3 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | Realme UI 6.0 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Širokokotna ), 1.0 μm, 1/1.56" Velikost senzorja Multi-Directional PDAF Optična stabilizacija slike (OIS) 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm, 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama Senzor barvnega spektra |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, Optična stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Širokokotna ), 1.0 μm, 1/3.09" Velikost senzorja |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30/60 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 6000 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 80 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje Žično polnjenje od 0 do 100 % v 47 minutah (kot je navedeno) |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS, BDS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok, Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Senzor bližine Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Bypass polnjenje USB Power Delivery |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Realme P3 Ultra
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Realme P3 Ultra?
Cena naprave Realme P3 Ultra znaša €290, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra je bil uradno predstavljen Ponedeljek, 24. Marec 2025.
-
Ali je Realme P3 Ultra na voljo v trgovinah?
Da, Realme P3 Ultra je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra tehta približno 183 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Realme P3 Ultra?
Zaslon na Realme P3 Ultra meri 6.83 palcev.
-
Ali Realme P3 Ultra podpira omrežja 5G?
Da, Realme P3 Ultra podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Realme P3 Ultra?
Realme P3 Ultra ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.