Tecno Pova Curve 2
Specifikacije Tecno Pova Curve 2
Splošno
| Znamka | Tecno |
| Model | Pova Curve 2 |
| Drugo ime modela | LK7K (Mednarodno) |
| Predstavljen | Petek, 13. Februar 2026 |
| Na voljo od | Petek, 20. Februar 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €260 |
Oblikovanje
| Debljina | 7.4 mm (0.29 palcev) |
| Teža | 195 g (6.88 oz) |
| Barve | Vijolična, Srebrna, Titanova |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (proti prskanju vode) |
| Certifikati odpornosti | IP64 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.78 palcev |
| Ločljivost | 1208 × 2644 pik |
| Hitrost osveževanja | 144 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 429 ppi |
| Vršna svetilnost | 4500 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 7i, Odporno na padce (do 1,5 m) |
| Zaslon na dotik | Da |
| Lastnosti zaslona | 2304Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Dimensity 7100 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 6 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2400 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 4x 2.4 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G610 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 2.2 |
| Različice | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava) |
| Uporabniški vmesnik | HIOS 16 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokotna ) PDAF 2 MP ( Pomožni senzor ) |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 13 MP |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Kapaciteta | 8000 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 45 W |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | GPS |
| NFC | Ne |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok, 24-bitni/192 kHz Hi-Res brezžični zvok, Dolby Atmos, Stereo zvočniki |
| FM radio | Da |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom Senzor bližine |
| Posebnosti | Bypass polnjenje |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Tecno Pova Curve 2
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Tecno Pova Curve 2?
Cena naprave Tecno Pova Curve 2 znaša €260, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Tecno Pova Curve 2?
Tecno Pova Curve 2 je bil uradno predstavljen Petek, 20. Februar 2026.
-
Ali je Tecno Pova Curve 2 na voljo v trgovinah?
Da, Tecno Pova Curve 2 je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Tecno Pova Curve 2?
Tecno Pova Curve 2 tehta približno 195 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Tecno Pova Curve 2?
Zaslon na Tecno Pova Curve 2 meri 6.78 palcev.
-
Ali Tecno Pova Curve 2 podpira omrežja 5G?
Da, Tecno Pova Curve 2 podpira 5G na pasovih n1, n2.
-
Koliko kamer ima Tecno Pova Curve 2?
Tecno Pova Curve 2 ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.