Samsung Galaxy S21+ 5G
Specifikacije Samsung Galaxy S21+ 5G
Splošno
| Znamka | Samsung |
| Model | Galaxy S21+ 5G |
| Drugo ime modela | G996B (Mednarodno) SM-G996B/DS (Mednarodno) SM-G996U (Združene države Amerike) SM-G996W (Kanada) SM-G9960 (Kitajska) SM-G996B (Mednarodno) SM-G996U1 (Mednarodno) SM-G996N (Mednarodno) |
| Predstavljen | Četrtek, 14. Januar 2021 |
| Na voljo od | Petek, 29. Januar 2021 |
| Status | Na voljo |
| Cene | $173.17 £180 €229.51 |
Oblikovanje
| Višina | 161.5 mm (6.36 palcev) |
| Širina | 75.6 mm (2.98 palcev) |
| Debljina | 7.8 mm (0.31 palcev) |
| Teža | 200 g (7.05 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja stran: Gorilla Glass Victus Okvir: Aluminij Spredaj: Gorilla Victus steklo |
| Barve | Črna, Zlata, Rožnata, Rdeča, Srebrna, Vijolična |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | Dynamic AMOLED 2X |
| Velikost zaslona | 6.7 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2400 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 394 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 88.3% |
| Vršna svetilnost | 1300 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass Victus |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | Kapacitivni zaslon na dotik HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 888 (Združene države Amerike) Qualcomm Snapdragon 888 (Kitajska) Samsung Exynos 2100 (Mednarodno) |
| Jedra CPU | 8 (Združene države Amerike) 8 (Kitajska) 8 (Mednarodno) |
| Proizvodni proces | 5 nm (Združene države Amerike) 5 nm (Kitajska) 5 nm (Mednarodno) |
| Najvišja frekvenca CPU | 2.84 GHz (Združene države Amerike) 2.84 GHz (Kitajska) 2.91 GHz (Mednarodno) |
| Arhitektura CPU | 64-bit (Združene države Amerike) 64-bit (Kitajska) 64-bit (Mednarodno) |
| Mikroarhitektura | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Združene države Amerike) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Kitajska) 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Mednarodno) |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5 (Združene države Amerike) LPDDR5 (Kitajska) LPDDR5 (Mednarodno) |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 (Združene države Amerike) Qualcomm Adreno 660 (Kitajska) ARM Mali-G78 MP14 (Mednarodno) |
| RAM | 8GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 3.1 |
| Različice | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 11 (Red Velvet Cake), z do 4 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | Samsung One UI 7 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Širokokotna ), 1.8 μm, 1/1.76" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF Optična stabilizacija slike (OIS) Super stabilen video 64 MP, ƒ/2.0, 29 mm ( Telefoto ), 0.8 μm, x1.1 Optični zoom, 1/1.72" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ultra širokokotna ), 1.4 μm, 1/2.55" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Samodejni HDR Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, HDR10+, Stereozvočni zapis |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Širokokotna ), 1.22 μm, 1/3.24" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Tip | Li-Ion |
| Kapaciteta | 4800 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 25 W |
| Podpora za brezžično polnjenje | Da |
| Moč brezžičnega polnjenja | 15 W |
| Značilnosti | Brezžično polnjenje Qi Obratno brezžično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Vrata USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Podpora zvoku z visoko bitno hitrostjo, Stereo zvočniki |
| FM radio | Da |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Barometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Samsung DeX Samsung Wireless DeX (podpora za namizno izkušnjo) Podpora Ultra Wideband (UWB) USB Power Delivery 3.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Ocene Samsung Galaxy S21+ 5G
Video pregledi
Fotografije Samsung Galaxy S21+ 5G
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Samsung Galaxy S21+ 5G?
Cena naprave Samsung Galaxy S21+ 5G znaša €229.51, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Samsung Galaxy S21+ 5G?
Samsung Galaxy S21+ 5G je bil uradno predstavljen Petek, 29. Januar 2021.
-
Ali je Samsung Galaxy S21+ 5G na voljo v trgovinah?
Da, Samsung Galaxy S21+ 5G je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Samsung Galaxy S21+ 5G?
Samsung Galaxy S21+ 5G tehta približno 200 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Samsung Galaxy S21+ 5G?
Zaslon na Samsung Galaxy S21+ 5G meri 6.7 palcev.
-
Ali Samsung Galaxy S21+ 5G podpira omrežja 5G?
Da, Samsung Galaxy S21+ 5G podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Koliko kamer ima Samsung Galaxy S21+ 5G?
Samsung Galaxy S21+ 5G ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.