RugOne Xever 8
Specifikacije RugOne Xever 8
Splošno
| Znamka | RugOne |
| Model | Xever 8 |
| Predstavljen | Petek, 01. Maj 2026 |
| Na voljo od | Petek, 01. Maj 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €430 |
Oblikovanje
| Višina | 168 mm (6.61 palcev) |
| Širina | 80 mm (3.15 palcev) |
| Debljina | 14 mm (0.55 palcev) |
| Teža | 320 g (11.29 oz) |
| Barve | Črna, Svetlo rjava |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (odporen na visokotlačne vodne curke; potopljiv do 2 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69K |
Zaslon
| Vrsta zaslona | IPS LCD |
| Velikost zaslona | 6.5 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2400 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 405 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 75.9% |
| Vršna svetilnost | 680 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 3, Odporno na padce (do 2 m), V skladu z MIL-STD-810H |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Ne |
| Lastnosti zaslona | 670Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Helio G200 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 6 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2200 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 (1.1GHz) |
| RAM | 8GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 2.2 |
| Različice | 256GB 8GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Razširljiva shramba | Da |
| Reže za kartice | microSDXC |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 3 glavnimi nadgradnjami za Android |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 64 MP, ƒ/1.9 ( Širokokotna ), 0.8 μm, 1/1.7" Velikost senzorja PDAF 20 MP, ƒ/1.8 ( Nočni vid ) |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | Dvojna LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 32 MP, ƒ/2.5 ( Širokokotna ), 0.7 μm |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Baterija
| Tip | Li-Poly |
| Kapaciteta | 4800 mAh |
| Možnost odstranitve | Odstranljiva |
| Moč žičnega polnjenja | 18 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Hitrost prenosa podatkov | LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Da |
| Avdio tehnologije | Hi-Fi zvok, Stereo zvočniki, Do 117 dB |
| FM radio | Da |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Barometer Kompas Giroskop Senzor bližine Stranski čitalnik prstnih odtisov |
| Posebnosti | Namenska svetilka z 230 lumni |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije RugOne Xever 8
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za RugOne Xever 8?
Cena naprave RugOne Xever 8 znaša €430, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 je bil uradno predstavljen Petek, 01. Maj 2026.
-
Ali je RugOne Xever 8 na voljo v trgovinah?
Da, RugOne Xever 8 je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 tehta približno 320 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri RugOne Xever 8?
Zaslon na RugOne Xever 8 meri 6.5 palcev.
-
Ali RugOne Xever 8 podpira omrežja 5G?
Ne, RugOne Xever 8 ne podpira omrežja 5G.
-
Koliko kamer ima RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.