Motorola Moto G87
Specifikacije Motorola Moto G87
Splošno
| Znamka | Motorola |
| Model | Moto G87 |
| Predstavljen | Sreda, 29. April 2026 |
| Na voljo od | Petek, 01. Maj 2026 |
| Status | Prihaja kmalu |
| Cene | €400 |
Oblikovanje
| Višina | 164.5 mm (6.48 palcev) |
| Širina | 77.3 mm (3.04 palcev) |
| Debljina | 7.3 mm (0.29 palcev) |
| Teža | 183 g (6.46 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja stran: silikonski polimer (eko usnje) Okvir: Plastika Spredaj: Gorilla Glass 7i |
| Barve | Črna, Modra |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP66, IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.78 palcev |
| Ločljivost | 1272 × 2772 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 450 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 88.4% |
| Vršna svetilnost | 5000 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 7i, Ne zagotavlja trdnosti ali uporabe v ekstremnih pogojih, V skladu z MIL-STD-810H |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv Kapacitivni zaslon na dotik HDR Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Dimensity 6400 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 6 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2500 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 2.2 |
| Različice | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Da |
| Reže za kartice | microSDXC |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava) |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 200 MP, 0.5 μm Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 32 MP, ƒ/2.2 |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Kapaciteta | 5200 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 30 W |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Dolby Atmos, Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom Senzor bližine |
| Posebnosti | Smart Connect |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Motorola Moto G87
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Motorola Moto G87?
Cena naprave Motorola Moto G87 znaša €400, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj naj bi Motorola Moto G87 izšel?
Motorola Moto G87 bo na voljo od Petek, 01. Maj 2026.
-
Ali je Motorola Moto G87 na voljo v trgovinah?
Ne, Motorola Moto G87 ni v uradnih trgovinah, ker še ni izšel.
-
Koliko tehta Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 tehta približno 183 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Motorola Moto G87?
Zaslon na Motorola Moto G87 meri 6.78 palcev.
-
Ali Motorola Moto G87 podpira omrežja 5G?
Da, Motorola Moto G87 podpira 5G na pasovih n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.