Xiaomi Redmi 15
Specifikacije Xiaomi Redmi 15
Splošno
| Znamka | Xiaomi |
| Model | Redmi 15 |
| Drugo ime modela | 25057RN09E (Mednarodno) |
| Predstavljen | Petek, 01. Avgust 2025 |
| Na voljo od | Petek, 01. Avgust 2025 |
| Status | Na voljo |
| Cene | $152 €155.99 £192.95 ₹18,499 |
Oblikovanje
| Višina | 169.5 mm (6.67 palcev) |
| Širina | 80.5 mm (3.17 palcev) |
| Debljina | 8.4 mm (0.33 palcev) |
| Teža | 217 g (7.65 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Plastika Okvir: Plastika Spredaj: Gorilla steklo 3 |
| Barve | Črna, Siva, Zelena |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (proti prskanju vode) |
| Certifikati odpornosti | IP64 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | IPS LCD |
| Velikost zaslona | 6.9 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2340 pik |
| Hitrost osveževanja | 144 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 374 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 85.7% |
| Vršna svetilnost | 850 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass 3, Mohs raven 6 |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 6 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2.3 GHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 2.3 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 2.2 |
| Različice | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Razširljiva shramba | Da |
| Reže za kartice | microSDXC |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 15 (Vanilla Ice Cream), Nadgradljivo na Android 16 (Baklava) |
| Uporabniški vmesnik | HyperOS 3 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokotna ), 1/2.88" Velikost senzorja PDAF 2 MP ( Pomožni senzor ) |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 8 MP, ƒ/2.0 ( Širokokotna ) |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Kapaciteta | 7000 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 33 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Stranski čitalnik prstnih odtisov Virtualni senzor bližine |
| Posebnosti | Programirljiv napajalnik (PPS) Quick Charge 3 USB Power Delivery 2.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Xiaomi Redmi 15
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Xiaomi Redmi 15?
Cena naprave Xiaomi Redmi 15 znaša €155.99, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 je bil uradno predstavljen Petek, 01. Avgust 2025.
-
Ali je Xiaomi Redmi 15 na voljo v trgovinah?
Da, Xiaomi Redmi 15 je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 tehta približno 217 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Xiaomi Redmi 15?
Zaslon na Xiaomi Redmi 15 meri 6.9 palcev.
-
Ali Xiaomi Redmi 15 podpira omrežja 5G?
Da, Xiaomi Redmi 15 podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.