Xiaomi 17
Specifikacije Xiaomi 17
Splošno
| Znamka | Xiaomi |
| Model | 17 |
| Drugo ime modela | 25113PN0EG (Mednarodno) |
| Predstavljen | Četrtek, 25. September 2025 |
| Na voljo od | Sobota, 27. September 2025 |
| Status | Na voljo |
| Cene | £899 €939 |
Oblikovanje
| Višina | 151.1 mm (5.95 palcev) |
| Širina | 71.8 mm (2.83 palcev) |
| Debljina | 8.1 mm (0.32 palcev) |
| Teža | 191 g (6.74 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Steklo Okvir: Aluminij Spredaj: Xiaomi Dragon Crystal Steklo |
| Barve | Črna, Modra, Zelena, Rožnata, Bela |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | LTPO AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.3 palcev |
| Ločljivost | 1220 × 2656 pik |
| Hitrost osveževanja | 2160 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 460 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 91.1% |
| Vršna svetilnost | 3500 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Mohs raven 6, Steklo Xiaomi Dragon Crystal (Kitajska), Steklo Xiaomi Shield |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | 2160Hz PWM Dimming 68 milijard barv Kapacitivni zaslon na dotik Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 4.6 GHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Shramba | 256GB, 512GB, 1TB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 4.1 |
| Različice | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 4 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | HyperOS 3 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 50 MP, ƒ/1.7, 23 mm ( Širokokotna ), 1.2 μm, 1/1.31" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF Optična stabilizacija slike (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 60 mm ( Telefoto ), 0.64 μm, x2.6 Optični zoom, 1/2.76" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF (10cm - ∞) 50 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 102° ( Ultra širokokotna ), 0.64 μm, 1/2.76" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | Dual-LED Dual-Tone bliskavica |
| Značilnosti | Senzor barvnega spektra Visok dinamični razpon (HDR) Avtomatsko ostrenje z laserjem Leica objektiv Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps 720p @ 1920 fps |
| Video funkcije | 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG, Gyro-EIS, HDR, HDR10+ |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 50 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Širokokotna ), 0.61 μm, 1/2.88" Velikost senzorja PDAF |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, HDR10+ |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion (Mednarodno) Si/C Li-Ion (China) |
| Kapaciteta | 6330 mAh (Mednarodno) 7000 mAh (China) |
| Moč žičnega polnjenja | 100 W |
| Podpora za brezžično polnjenje | Da |
| Moč brezžičnega polnjenja | 50 W |
| Podpora za hitro polnjenje | Da |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje Obratno brezžično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | 24-bitni/192kHz Hi-Res zvok, Dolby Atmos, Brezžični Hi-Res zvok, Snapdragon Sound tehnologija, Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Barometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Programirljiv napajalnik (PPS) Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Xiaomi 17
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Xiaomi 17?
Cena naprave Xiaomi 17 znaša €939, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Xiaomi 17?
Xiaomi 17 je bil uradno predstavljen Sobota, 27. September 2025.
-
Ali je Xiaomi 17 na voljo v trgovinah?
Da, Xiaomi 17 je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Xiaomi 17?
Xiaomi 17 tehta približno 191 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Xiaomi 17?
Zaslon na Xiaomi 17 meri 6.3 palcev.
-
Ali Xiaomi 17 podpira omrežja 5G?
Da, Xiaomi 17 podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Koliko kamer ima Xiaomi 17?
Xiaomi 17 ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.