Vivo Y600 Turbo
Specifikacije Vivo Y600 Turbo
Splošno
| Znamka | Vivo |
| Model | Y600 Turbo |
| Drugo ime modela | V2553A (Mednarodno) |
| Predstavljen | Ponedeljek, 25. Maj 2026 |
| Na voljo od | Sreda, 27. Maj 2026 |
| Status | Prihaja kmalu |
| Cene | €290 |
Oblikovanje
| Višina | 163.7 mm (6.44 palcev) |
| Širina | 76.2 mm (3.00 palcev) |
| Debljina | 8.3 mm (0.33 palcev) |
| Teža | 215 g (7.58 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Plastika Okvir: Plastika Spredaj: Steklo |
| Barve | Modra, Zlata, Bela |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.83 palcev |
| Ločljivost | 1260 × 2800 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 450 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 90.3% |
| Vršna svetilnost | 5000 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Odporno na padce (do 1,2 m) |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv 4320Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik HDR Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 4 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2700 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Shramba | 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 3.1 |
| Različice | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava) |
| Uporabniški vmesnik | OriginOS 6 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Dvojna kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Širokokotna ) PDAF 2 MP ( Pomožni senzor ) |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama |
| Video funkcije | Gyro-EIS |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 8 MP, ƒ/2.1 ( Širokokotna ) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 9020 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 90 W |
| Značilnosti | Obratno žično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Optični bralnik prstnih odtisov pod zaslonom Senzor bližine |
| Posebnosti | Programirljiv napajalnik (PPS) Univerzalna specifikacija hitrega polnjenja (UFCS) USB Power Delivery |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Vivo Y600 Turbo
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Vivo Y600 Turbo?
Cena naprave Vivo Y600 Turbo znaša €290, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj naj bi Vivo Y600 Turbo izšel?
Vivo Y600 Turbo bo na voljo od Sreda, 27. Maj 2026.
-
Ali je Vivo Y600 Turbo na voljo v trgovinah?
Ne, Vivo Y600 Turbo ni v uradnih trgovinah, ker še ni izšel.
-
Koliko tehta Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo tehta približno 215 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Vivo Y600 Turbo?
Zaslon na Vivo Y600 Turbo meri 6.83 palcev.
-
Ali Vivo Y600 Turbo podpira omrežja 5G?
Da, Vivo Y600 Turbo podpira 5G na pasovih n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n48, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo ima zadaj Dvojna kamera in spredaj Enojna kamera.