Vivo X300 FE
Specifikacije Vivo X300 FE
Splošno
| Znamka | Vivo |
| Model | X300 FE |
| Drugo ime modela | V2537 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Četrtek, 16. April 2026 |
| Na voljo od | Sreda, 29. April 2026 |
| Status | Na voljo |
| Cene | €999 ₹79,999 |
Oblikovanje
| Višina | 150.8 mm (5.94 palcev) |
| Širina | 71.8 mm (2.83 palcev) |
| Debljina | 8.2 mm (0.32 palcev) |
| Teža | 190 g (6.70 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Steklo Okvir: Aluminij Spredaj: Steklo |
| Barve | Črna, Zelena, Vijolična, Bela |
| Odpornost | Odporen na prah in vodo (zdrži visokotlačne vodne curke; potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68, IP69 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | LTPO AMOLED |
| Velikost zaslona | 6.31 palcev |
| Ločljivost | 1216 × 2640 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 19.5:9 |
| Gostota pik | 461 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 90.2% |
| Vršna svetilnost | 5000 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Mohs raven 4 |
| Lastnosti zaslona | 1 milijarda barv 2160Hz PWM Dimming Kapacitivni zaslon na dotik HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 3 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 3800 MHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 12GB |
| Shramba | 256GB, 512GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 4.1 |
| Različice | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 16 (Baklava), z do 5 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | OriginOS 6 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 50 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Širokokotna ), 1.0 μm, 1/1.56" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.7, 73 mm ( Periskopski telefoto ), 0.8 μm, x3 Optični zoom, 1/1.95" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ultra širokokotna ), 1.12 μm, 1/4.0" Velikost senzorja |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | Večfokusna LED bliskavica |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Panorama Optika Zeiss |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, Optična stabilizacija slike (OIS) |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 50 MP, ƒ/2.0, 20 mm ( Širokokotna ), 0.64 μm, 1/2.76" Velikost senzorja Samodejno ostrenje (AF) |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) Optika Zeiss |
Baterija
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Kapaciteta | 6500 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 90 W |
| Podpora za brezžično polnjenje | Da |
| Moč brezžičnega polnjenja | 40 W |
| Značilnosti | Bypass polnjenje Obratno žično polnjenje Obratno brezžično polnjenje Žično polnjenje od 0 do 100 % v 55 minutah (kot navedeno) |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G, LTE, HSPA |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Vrata USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Stereo zvočniki |
| FM radio | Ne |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Izbirni dodatni zoom objektivi: 200 mm, 2,35× optični zoom, optika Zeiss USB Power Delivery |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Vivo X300 FE
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Vivo X300 FE?
Cena naprave Vivo X300 FE znaša €999, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE je bil uradno predstavljen Sreda, 29. April 2026.
-
Ali je Vivo X300 FE na voljo v trgovinah?
Da, Vivo X300 FE je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE tehta približno 190 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Vivo X300 FE?
Zaslon na Vivo X300 FE meri 6.31 palcev.
-
Ali Vivo X300 FE podpira omrežja 5G?
Da, Vivo X300 FE podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.
-
Koliko kamer ima Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.