Samsung Galaxy S21 5G
Specifikacije Samsung Galaxy S21 5G
Splošno
| Znamka | Samsung |
| Model | Galaxy S21 5G |
| Drugo ime modela | G991B (Mednarodno) SM-G991B/DS (Mednarodno) SM-G991U (Združene države Amerike) SM-G991W (Kanada) SM-G9910 (Kitajska) SM-G991B (Mednarodno) SM-G991U1 (Mednarodno) SM-G991N (Mednarodno) SM-G991Q (Mednarodno) SCG09 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Četrtek, 14. Januar 2021 |
| Na voljo od | Petek, 29. Januar 2021 |
| Status | Na voljo |
| Cene | £150.76 €182.95 $144.95 C$254.99 |
Oblikovanje
| Višina | 151.7 mm (5.97 palcev) |
| Širina | 71.2 mm (2.80 palcev) |
| Debljina | 7.9 mm (0.31 palcev) |
| Teža | 169 g (5.96 oz) |
| Materiali ohišja | Zadnja: Plastika Okvir: Aluminij Spredaj: Gorilla Victus steklo |
| Barve | Siva, Rožnata, Vijolična, Bela |
| Odpornost | Prahotesen in vodoodporen (potopljiv do 1,5 m za 30 minut) |
| Certifikati odpornosti | IP68 |
Zaslon
| Vrsta zaslona | Dynamic AMOLED 2X |
| Velikost zaslona | 6.2 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2400 pik |
| Hitrost osveževanja | 120 Hz |
| Razmerje stranic | 20:9 |
| Gostota pik | 421 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 87.2% |
| Vršna svetilnost | 1300 cd/m² |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass Victus |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | Kapacitivni zaslon na dotik HDR10+ Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | Samsung Exynos 2100 (Mednarodno) Qualcomm Snapdragon 888 (Združene države Amerike) Qualcomm Snapdragon 888 (Kitajska) |
| Jedra CPU | 8 (Mednarodno) 8 (Združene države Amerike) 8 (Kitajska) |
| Proizvodni proces | 5 nm (Mednarodno) 5 nm (Združene države Amerike) 5 nm (Kitajska) |
| Najvišja frekvenca CPU | 2.91 GHz (Mednarodno) 2.84 GHz (Združene države Amerike) 2.84 GHz (Kitajska) |
| Arhitektura CPU | 64-bit (Mednarodno) 64-bit (Združene države Amerike) 64-bit (Kitajska) |
| Mikroarhitektura | 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Mednarodno) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Združene države Amerike) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Kitajska) |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR5 (Mednarodno) LPDDR5 (Združene države Amerike) LPDDR5 (Kitajska) |
| GPU | ARM Mali-G78 MP14 (Mednarodno) Qualcomm Adreno 660 (Združene države Amerike) Qualcomm Adreno 660 (Kitajska) |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Shramba | 128GB, 256GB |
| Vrsta notranje shrambe | UFS 3.1 |
| Različice | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Razširljiva shramba | Ne |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 11 (Red Velvet Cake), z do 4 glavnimi nadgradnjami za Android |
| Uporabniški vmesnik | Samsung One UI 7 |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Trojna kamera | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Širokokotna ), 1.8 μm, 1/1.76" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF Optična stabilizacija slike (OIS) 64 MP, ƒ/2.0, 29 mm ( Telefoto ), 0.8 μm, x1.1 Optični zoom, 1/1.72" Velikost senzorja Optična stabilizacija slike (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ultra širokokotna ), 1.4 μm, 1/2.55" Velikost senzorja Super stabilen video |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | LED bliskavica |
| Značilnosti | Samodejni HDR Panorama |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video funkcije | Gyro-EIS, HDR10+, Stereozvočni zapis |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Širokokotna ), 1.22 μm, 1/3.24" Velikost senzorja Dual-Pixel PDAF |
| Značilnosti | Visok dinamični razpon (HDR) |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Tip | Li-Ion |
| Kapaciteta | 4000 mAh |
| Moč žičnega polnjenja | 25 W |
| Podpora za brezžično polnjenje | Da |
| Moč brezžičnega polnjenja | 15 W |
| Značilnosti | Brezžično polnjenje Qi Obratno brezžično polnjenje |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G pasovi | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Vrata USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Ne |
| Avdio tehnologije | Podpora zvoku z visoko bitno hitrostjo, Stereo zvočniki |
| FM radio | Da |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Barometer Kompas Giroskop Senzor bližine Ultrazvočni senzor prstnih odtisov pod zaslonom |
| Posebnosti | Samsung DeX USB Power Delivery 3.0 Podpora za brezžični Samsung DeX (namizna izkušnja) |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Ocene Samsung Galaxy S21 5G
Video pregledi
Fotografije Samsung Galaxy S21 5G
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Samsung Galaxy S21 5G?
Cena naprave Samsung Galaxy S21 5G znaša €182.95, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Samsung Galaxy S21 5G?
Samsung Galaxy S21 5G je bil uradno predstavljen Petek, 29. Januar 2021.
-
Ali je Samsung Galaxy S21 5G na voljo v trgovinah?
Da, Samsung Galaxy S21 5G je na voljo v trgovinah, ker je še vedno v proizvodnji.
-
Koliko tehta Samsung Galaxy S21 5G?
Samsung Galaxy S21 5G tehta približno 169 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Samsung Galaxy S21 5G?
Zaslon na Samsung Galaxy S21 5G meri 6.2 palcev.
-
Ali Samsung Galaxy S21 5G podpira omrežja 5G?
Da, Samsung Galaxy S21 5G podpira 5G na pasovih n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Koliko kamer ima Samsung Galaxy S21 5G?
Samsung Galaxy S21 5G ima zadaj Trojna kamera in spredaj Enojna kamera.