Nokia 5.1
Specifikacije Nokia 5.1
Splošno
| Znamka | Nokia |
| Model | 5.1 |
| Drugo ime modela | TA-1075 (Mednarodno) TA-1061 (Mednarodno) TA-1088 (Mednarodno) TA-1081 (Mednarodno) TA-1076 (Mednarodno) |
| Predstavljen | Sreda, 01. Avgust 2018 |
| Na voljo od | Sreda, 01. Avgust 2018 |
| Status | Ukinjeno |
| Cene | €240 |
Oblikovanje
| Višina | 151.1 mm (5.95 palcev) |
| Širina | 70.7 mm (2.78 palcev) |
| Debljina | 8.3 mm (0.33 palcev) |
| Teža | 150 g (5.29 oz) |
| Materiali ohišja | Hrbtna stran: aluminij Okvir: Aluminij Spredaj: Gorilla steklo |
| Barve | Črna, Bakrena barva, Kaljena modra barva |
Zaslon
| Vrsta zaslona | IPS LCD |
| Velikost zaslona | 5.5 palcev |
| Ločljivost | 1080 × 2160 pik |
| Razmerje stranic | 18:9 |
| Gostota pik | 439 ppi |
| Razmerje zaslona do ohišja | ≈ 73.1% |
| Zaščita zaslona | Steklo Corning Gorilla Glass |
| Zaslon na dotik | Da |
| Zaslon brez robov | Da |
| Lastnosti zaslona | Kapacitivni zaslon na dotik Multitouch zaslon |
Strojna oprema
| Čipovje | MediaTek Helio P18 |
| Jedra CPU | 8 |
| Proizvodni proces | 28 nm |
| Najvišja frekvenca CPU | 2.0 GHz |
| Arhitektura CPU | 64-bit |
| Mikroarhitektura | Cortex-A53 |
| Vrsta pomnilnika | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T860 MP2 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Shramba | 16GB, 32GB |
| Različice | 16GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Razširljiva shramba | Da |
| Reže za kartice | microSDXC |
Programska oprema
| Operacijski sistem | Android 8.0 (Oreo), Nadgradljivo na Android 10 (Quince Tart) |
Glavna kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 16 MP |
| Podpora bliskavice | Da |
| Vrsta bliskavice | Dual-LED Dual-Tone bliskavica |
| Značilnosti | Način neprekinjenega fotografiranja Kompensacija osvetlitve Prepoznavanje obraza Visok dinamični razpon (HDR) Nastavitve ISO Panorama Dotaknite za fokus |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Prednja kamera
| Podpora kamere | Da |
| Enojna kamera | 8 MP |
| Video podpora | Da |
| Najvišja video ločljivost | 1080p @ 30 fps |
Baterija
| Tip | Li-Ion |
| Kapaciteta | 2970 mAh |
| Možnost odstranitve | Neodstranljiva |
Omrežje
| SIM kartice | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Da |
| Hitrost prenosa podatkov | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G pasovi | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G pasovi | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G pasovi | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Povezljivost
| Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardi Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Funkcije Wi-Fi | Dual-band, Mobilna dostopna točka, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Vrata USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB povezljivost | Polnjenje prek USB, Naprava za množično shranjevanje prek USB (UMS) |
| GPS | Da |
| Funkcije GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| NFC | Da |
Multimedija
| Zvočnik | Da |
| Priključek za slušalke | Da |
| FM radio | Da |
Značilnosti
| Senzorji | Pospeškometer Kompas / Magnetometer Senzor prstnih odtisov Giroskop Senzor bližine |
Omejitev odgovornosti: Ne moremo zagotoviti, da so podatki na tej strani 100 % pravilni.
Fotografije Nokia 5.1
Pogosta vprašanja
-
Kakšna je cena za Nokia 5.1?
Cena naprave Nokia 5.1 znaša €240, lahko pa se v prihodnjih dneh spremeni.
-
Kdaj je izšel Nokia 5.1?
Nokia 5.1 je bil uradno predstavljen Sreda, 01. Avgust 2018.
-
Ali je Nokia 5.1 na voljo v trgovinah?
Ne, Nokia 5.1 ni na voljo v uradnih trgovinah, ker ni več v proizvodnji. Morda ga boste našli pri preprodajalcih.
-
Koliko tehta Nokia 5.1?
Nokia 5.1 tehta približno 150 gramov.
-
Kakšna je diagonala zaslona pri Nokia 5.1?
Zaslon na Nokia 5.1 meri 5.5 palcev.
-
Koliko kamer ima Nokia 5.1?
Nokia 5.1 ima zadaj Enojna kamera in spredaj Enojna kamera.